Co wiemy o Playstation 5 i na kiedy planowana jest premiera PS5?

Dyskusja w 'Aktualności i artykuły na temat gier' rozpoczęta przez użytkownika Joy, Lut 13, 2018.

 1. Joy

  Joy New Member

  Dołączył:
  Sty 18, 2018
  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  Świat gier niemal całkowicie owładnął światem. Grają w nie dzieci, grają dorośli. Jedni dla zabicia nudy, inni dla dobrej zabawy, rozrywki, miłego spędzania czasu ze znajomymi, czy po prostu ot tak, bo to ciekawa forma zabawy na wysokim poziomie. Z roku na rok liczba gier rośnie w tempie spektakularnym. I choć konsole nadal stanowią potęgę, to oprócz nich coraz większym zainteresowaniem cieszą się i gry na PC i gry online. Dziś jednak chcielibyśmy skupić się na tematyce gier, ale w odniesieniu do Playstation 5, którego premiera podobno coraz bliżej.

  playstation5_w_2019.jpg

  W chwili obecnej PS4 radzi sobie naprawdę bardzo dobrze. Liczba konsol sprzedanych zadawala, ilość użytkowników i kupowanych przez nich gier, osiąga naprawdę dobre rezultaty. Po co więc PS5? Czy jeszcze nie za szybko? Okazuje się, że wciąż rosnąca konkurencja i coraz to wyższe wymagania graczy zobowiązują do tworzenia wciąż nowych, lepszych i jeszcze bardziej spektakularnych rozwiązań. Jeśli sprzęt do grania nowej generacji, to bez dwóch zdań Playstation 5 taki właśnie ma być. Według opinii graczy, każdy czeka na konsole o większej mocy, która pozwoli grać na naprawdę wysokim poziomie. Nie o cenę więc chodzi, by kupić najtańszy sprzęt, ale o coś, co spełni swoje zadania i okaże się być w końcu czymś, co ,,uciągnie” tematykę gier. Wciąż niewiele jeszcze gier może poszczycić się naprawdę dobrą szybkością, a więc potrzeba konsoli, która w końcu mogłaby to zapewnić.

  Kiedy więc pojawi się PS5? Według prognostyków, nie wcześniej, niż w 2019 roku. Ta japońska firma, gdyby wydała nową konsolę, zyskałaby wielu przeciwników i osób, które z wściekłości mogłyby przejść do konkurencji. Bo przecież wydana dwa lata temu PS4 sprawiła, ze wielu graczy wydało ponad 2000zł na konsole. I po takim krótkim czasie miałoby powstać już coś następnego? I mimo że już niedługo premiera Xbox Scorpio, która na pewno będzie na tę chwilę najbardziej wydajną grą, to PlayStation nie obawia się, bowiem wie doskonale, że ma swoją grupę odbiorców, która pozostanie zawsze.

  Konsole PS wydawane są praktycznie, co trzy lata. W 2013 roku PS3, w 2016 PS4, więc czyżby faktycznie ten 2019? Całkiem możliwe. Choć co niektórzy są zdania, że przed 2020rokiem to nie nastąpi, bowiem czas tworzenia gier nowszej generacji wydłużył się, a to sprawiłoby, że nie dałoby się rady stworzyć pokaźnej biblioteki już za rok. Co będzie się okaże, bowiem ilu graczy, tyle też opinii.

 2. Podobne tematy:
  Forum Tytuł Data
  Hyde Park Playstation 5 Mar 2, 2021
  Hyde Park PlayStation 5 i Xbox Series X wychodzą niedługo! Lip 20, 2020
  Hyde Park DualSense dla PlayStation 5 Kwi 23, 2020
  Hyde Park DualSense dla PlayStation 5 Kwi 23, 2020
  Hyde Park Pad DualSense do PlayStation 5 Kwi 9, 2020

 3. mrgregornett

  mrgregornett Member

  Dołączył:
  Cze 11, 2014
  Wiadomości:
  44
  Docenione treści:
  4
  No a coś konkretniej kiedy wyjdzie do sprzedaży
 4. Graczyk

  Graczyk Administrator Staff Member

  Dołączył:
  Gru 27, 2017
  Wiadomości:
  12
  Docenione treści:
  0
  Premiera ma być pod koniec roku 2020, czyli pewnie przed Świętami Bożonarodzeniowymi. Cena około 500 USD a w Polsce pewnie 2400-2500 zł z VAT. Gierki z PS4 mają na niej chodzić. W środeczku ma być AMD-ek, 8 rdzeniowy Ryzen co powinno zwiększyć moc konsoli z 4 TeraFlops obecnie w PS4 do nawet 10-12 TF w PS5
  Układ graficzny to Navi także AMD-ka ma obsługiwać obraz do 8K.
  Dysk twardy SSD, czytnik 4K Ultra HD Blu-ray.
  A tak ma wyglądać to cudo:
  [​IMG]
 5. simian raticus

  simian raticus New Member

  Dołączył:
  Sie 3, 2014
  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  2
  Pamiętajcie by kupować gry na Steam und Xbox Series X and Nintendo SWITCH także!
  Logo PS5 internauci wyśmiali!
  Ostatnia edycja: Sty 8, 2020

Poleć tę stronę