Współdzielenie wersji cyfrowych i PS+

Dyskusja w 'PS4 Pomoc' rozpoczęta przez użytkownika Gawix, Lip 4, 2015.

 1. Gawix

  Gawix New Member

  Dołączył:
  Lip 4, 2015
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Potrzebuje pomocy i wyoślenia mi paru rzeczy odnośnie współdzielenia gier (gry kupowane we dwóch - wersje cyfrowe).

  Mam pewne wątpliwości co do tego, i wole żeby je rozwiać i żeby miał 100% pewność co do całej operacji. Znajomy kupił grę. Dał mi passy, odpaliłem jego konto grę pobrałem. Ustawiłem jego konto jak główne, kłodka zniknęła i mogę grać. Wszystko cacy, ale moje pytanko, co z PS+? Mi się właśnie skończył, on go ma. Jak ustawie jego konto jako głowne u mnie, to mogę korzystać z funkcji PS+ na konsoli, czyli "pasożytuje" na jego PS+. I moje pytanie, czy TO JEST LEGALNE? Zastanawiam się, bo i tak miałem kupić PS+, ale czy ON dając mi swoje konto, dezaktywując je, ja aktywując je u mnie, czy ON będzie mógł grać on-line i używać w pełni PS+? Czy wtedy tylko ja będę mógł z nich korzystać?

  Nie chce wyjść na janusza biznesu, ale czy jężeli on może korzystać w pełni z funkcji PS+ (kiedy JA mam jego konto aktywne jako głowne, a ON je dezaktywuje), i ja również "pasożytując" na jego koncie z dostępem do PS+, mogę z tego korzystać, to czy dopuszczalne jest kupowanie PS+ na dwóch graczy?

  Nie chciałem tego w sumie nigdy robić, po prostu zaczęło mnie i jego zastanawiać, że wszystko fajnie ale co z dostępem do PS+? Nie chciałbym nagle dostać jakiegoś bana czy cokolwiek za to że po prostu chciałem kupić grę ze znajomym na pół [​IMG]

  X - znajomy
  Y - JA

  Zasadniczo chodzi mi o to, czy jak już X(znajomy) dał mi swoje passy, dezaktywował konto na PS4 jako główne, następnie Y(ja) aktywowałem jego konto jak główne u mnie, to czy on może korzystać śmiało z funkcji PS+, grać bez obaw on-line etc, i ja mając konto Xustawione jako główne u Y (mnie) mogę również śmiało bez obaw grać on-line? Czy to jakoś się wyklucza nawzajem?

  Nie wiem czy przedstawiłem to jasno, czy w ogóle ktoś mnie zrozumie... mam nadzieję że tak [​IMG]

  EDIT: Jak ktoś czegoś nie rozumie, to spróbuję to przedstawić znowu w jakiś miarę rozsądny i czytelny sposób [​IMG]

 2. Podobne tematy:
  Forum Tytuł Data
  Muzyka Muzyka z gier w wersji symfonicznej Sty 20, 2017
  PS4 Pomoc Zapytanie o gre w wersji pudełkowej Wrz 10, 2016
  Gry GRY w wersji cyfrowej Ps4 Sie 13, 2016
  PS4 Pomoc Udostępnianie Cyfrowej wersji Gry Gru 24, 2015
  PS4 Pomoc Gra w wersji cyfrowej - problem Paź 28, 2015

 3. JaZz

  JaZz New Member

  Dołączył:
  Kwi 21, 2015
  Wiadomości:
  14
  Docenione treści:
  0
  z tego co zauważyłem to te forum jest martwe... nie spodziewałbym się odpowiedzi na Twoim miejscu...
  moderacjo przepraszam za OT ;)

  aczkolwiek mam nadzieję że coś się tu ruszy

  EDIT
  @Gawix
  jest konto (kolegi) na którym są kupowane gry i ps+.
  osoba X gra na tym koncie (konto kolegi) i posiada na nim wszystkie możliwości jakie daję plus, ale na innych kontach już będzie miała kłódki na grach i nie będzie mieć plusa. konsola musi byś podpięta do sieci (PSN), inaczej będą kłódki.
  osoba Y ma te konto (kolegi) ustawione jako podstawowe i wszystkie "dobrodziejstwa" są dzielone wtedy z innymi kontami. tzn grasz na innym koncie (swoim).
  raczej nie jest to legalne ale o żadnych banach nie słyszałem. blokują czasem konta kupowane na allegro, co można nazwać banem na konto, ale tak na prawdę nie wiadomo skąd sprzedawca ma te konto i co z nim wyprawiał. np kupowanie gier kradzionym kartami.
  oczywiście nie gwarantuję że Sony nie zmieni podejścia do tematu, ale osobiście wątpię.
  Ostatnia edycja: Lip 7, 2015

Poleć tę stronę